کتاب تصویری چه کسی پنیر مرا برداشت؟

کتاب تصویری چه کسی پنیر مرا برداشت؟

کتاب مصور چه کسی پنیر مرا برداشت؟ (Who Moved My Cheese) اثر اسپنسر جانسون (Spencer Johnson) با تصاویری که توسط هوش‌های مصنوعی ساخته شده است را تقدیمتان می‌کنم. پیشنهاد می‌کنم قبل از مطالعه و تماشای این کتاب، کتاب چه کسی پنیر مرا برداشت؟ که در یک گفتگو با ChatGPT تنظیم شده است را در همین سایت مطالعه کنید.

خصوصیات شخصیت‌های داستان

اسنیف (Sniff):

خصوصیات: اسنیف موشی است که همیشه هوشیار و آماده است. او به کوچک‌ترین تغییرات در محیط خود توجه می‌کند و بلافاصله آن‌ها را تشخیص می‌دهد. اسنیف به دنبال نشانه‌ها و سرنخ‌ها می‌گردد و به سرعت تغییرات را پیش‌بینی می‌کند.

نماد: او نماد افرادی است که دائماً در حال جستجوی فرصت‌های جدید و آماده برای انطباق با تغییرات هستند.

اسنیف (Sniff) 1 اسنیف (Sniff) 2

اسکری (Scurry):

خصوصیات: اسکری موشی فعال و پرانرژی است که بلافاصله پس از شناسایی تغییرات، اقدام به عمل می‌کند. او بدون تعلل به دنبال راه‌حل‌های جدید می‌گردد و همیشه در حرکت است.

نماد: او نماد افرادی است که به سرعت و بدون تردید به تغییرات پاسخ می‌دهند و به دنبال بهره‌برداری از آن‌ها هستند.

اسکری (Scurry) 1 اسکری (Scurry) 2

هِم (Hem):

خصوصیات: هم شخصیتی است که از تغییرات می‌ترسد و به شدت به وضعیت فعلی خود وابسته است. او به سختی می‌تواند واقعیت‌های جدید را بپذیرد و ترجیح می‌دهد در منطقه امن خود باقی بماند. هم معمولاً در برابر تغییرات مقاومت می‌کند و احساس ناامنی و ترس دارد.

نماد: او نماد افرادی است که از تغییر می‌ترسند و در مواجهه با تغییرات دچار اضطراب و ناامیدی می‌شوند.

هِم (Hem) 2 هِم (Hem) 1

هاو (Haw):

خصوصیات: هاو در ابتدا مانند هم از تغییر می‌ترسد و در مواجهه با آن دچار اضطراب می‌شود. اما به مرور زمان یاد می‌گیرد که تغییر را بپذیرد و با آن کنار بیاید. او با تجسم اهداف خود و ایجاد انگیزه درونی، شجاعت پیدا می‌کند تا به دنبال فرصت‌های جدید برود.

نماد: او نماد افرادی است که با غلبه بر ترس‌های خود، می‌توانند به تغییرات پاسخ دهند و به سوی موفقیت‌های جدید حرکت کنند.

هاو (Haw) 2 هاو (Haw) 1دوست دارید کدام یک از چهار شخصیت باشید؟!

خلاصه:

اسنیف: هوشیار، شناسایی سریع تغییرات، آماده برای انطباق.

اسکری: پرانرژی، اقدام سریع به تغییرات، در حرکت دائمی.

هِم: ترسیده، مقاومت در برابر تغییر، وابسته به وضعیت فعلی.

هاو: در ابتدا ترسیده، اما سپس پذیرای تغییر، شجاع و آماده برای حرکت به سوی اهداف جدید.

 

در دنیایی کارتونی و پر از رنگ، در هزارتویی شگفت‌انگیز و پر پیچ و خم، چهار شخصیت زندگی می‌کردند: Sniff، Surrey، Hem و Haw. این چهار شخصیت، هر روز برای یافتن پنیر مورد علاقه خود، به اعماق این هزارتوی رنگارنگ می‌رفتند.

داستان مصور چه کسی پنیر مرا برداشت؟ تصویر 1

یافتن پنیر در ایستگاه “پ”

یک روز، Sniff و Surrey به همراه Hem و Haw در انتهای یکی از راهروهای هزارتو، به توده عظیمی از پنیر در ایستگاه “پ” رسیدند. از آن روز به بعد، هر روز به این ایستگاه می‌آمدند تا از پنیر لذت ببرند. زندگی آن‌ها پر از شادی و لذت بود، زیرا همیشه مقدار زیادی پنیر در ایستگاه “پ” پیدا می‌کردند.

یافتن پنیر در ایستگاه "پ"

تغییرات کوچک و ناپدید شدن پنیر

به مرور زمان، مقدار پنیر در ایستگاه “پ” کم شد، اما Hem و Haw متوجه این تغییرات کوچک نشدند. Sniff و Surrey به دقت این تغییرات را مشاهده کردند و به جستجوی پنیرهای جدید پرداختند. یک روز صبح، هنگامی که Hem و Haw به ایستگاه “پ” آمدند، متوجه شدند که پنیر کاملاً ناپدید شده است. آن‌ها ناراحت و غمگین شدند و نمی‌دانستند چه باید بکنند.

 تغییرات کوچک و ناپدید شدن پنیر

جستجوی پنیر جدید 

Sniff که همیشه از حس بویایی قوی خود استفاده می‌کرد، به سرعت توانست یک تکه بزرگ پنیر در هزارتوی دیگری پیدا کند. او خوشحال و خندان، تکه پنیر را در دست داشت و به دیگران نشان داد که باید به جستجوی بیشتری بپردازند.

Surrey نیز با انگیزه و پشتکار به جستجوی پنیر جدید پرداخت و توانست موفقیت‌های بیشتری کسب کند. در نهایت، Hem و Haw نیز متوجه شدند که باید تغییر کنند و به جستجوی پنیرهای جدید بپردازند. Haw، که همیشه خنده بر لب داشت، با اینکه مقدار کمی پنیر پیدا کرد، اما تصمیم گرفت که ناامید نشود و به جستجو ادامه دهد.

جستجوی پنیر جدید - چه کسی پنیر مرا برداشت؟

اسنیف و اسکری 2 اسنیف و اسکری 1

صحبت خودمانی با خوانندگان

می‌دانم هنوز خیلی از تصاویر به دل شما عزیزان نمی‌نشیند. برای من هم همین‌طور است! اما این نتیجه هفته‌ها و ماه‌ها تلاش مداوم است که به این حد از ساخت تصاویر با هوش‌های مصنوعی رسیدم. بیش از ده نوع هوش مصنوعی تبدیل متن به تصویر را امتحان کردم و برای هر کدام هم پرامپت‌های مختلفی را تست کردم. واقعیت این است که هنوز ثابت نگه داشتن ظاهر شخصیت‌ها و اجزای صحنه برای هوش‌های مصنوعی مشکل است و نمی‌توانند این کار را با دقت کافی انجام دهند و در همین حد هم که مشاهده می‌کنید لازمه‌اش پرامپت‌نویسی‌های دقیق و بارها آزمون و خطا کردن است.

اما نگران نباشید، در آینده بسیار نزدیک هوش‌های مصنوعی بهتر از هر عکاس و گرافیستی می‌توانند تصاویری  شخصیت‌ها و اجزای صحنه را با دقت بسیار بالا به صورت ثابت نگه دارند تا ما انسان‌ها بتوانیم از این تصاویر در داستان‌های مصور و تبلیغات و کارهای دیگر استفاده کنیم.

نگرانی بعضی از شما عزیزان را متوجه نمی‌شوم! نگرانید که هوش مصنوعی جای شما را بگیرد؟ طبیعتا هوش مصنوعی در زمینه‌های دیگر هم علاوه بر متن و تصویر روزبه‌روز پیشرفت می‌کند، اما این دلیل نمی‌شود که جای شما را در هر شغل و حرفه‌ای که مشغول به کار هستید، بگیرد! آموزش و هماهنگ شدن با هوش‌های مصنوعی همان شهامت تغییر کردن است که در کتاب چه کسی پنیر مرا برداشت؟ هم به آن اشاره شده است. اکنون شما هستید که تصمیم می‌گیرید از همین امروز می‌خواهید همانند کدام یک از شخصیت‌های این داستان باشید.

تمام شخصیت‌های داستان پنیر 3 تمام شخصیت‌های داستان پنیر 2 تمام شخصیت‌های داستان پنیر 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *