کتاب تصویری چطور شروع کنیم

کتاب تصویری چطور شروع کنیم
کتاب چطور شروع کنیم (How to Begin) اثر مایکل بانگی استانیر (Michael Bungay Stanier) به این موضوع می‌پردازد که اهداف ما باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد و باید چطور شروع کنیم و چطور ادامه دهیم تا به اهداف خود برسیم. این کتاب یک کتاب تصویری است که تصاویر آن با ChatGPT4 ساخته شده است. پیشنهاد می‌کنم برای درک بهتر تصاویر این کتاب تصویری، خلاصه این کتاب را در 2 گفتگو با هوش مصنوعی ChatGPT از لینک‌های زیر مطالعه کنید.
————————————————————-

ویژگی اهداف ارزشمند استانیر

این تصویر، لحظه‌ای از درمان را نشان می‌دهد که در آن پزشک با تعهد کامل و نگاهی همدلانه از بیمار خود مراقبت می‌کند. این انتخاب تصویر برای انعکاس سه ویژگی اهداف ارزشمند مطرح شده توسط استانیر در کتابِ چطور شروع کنیم انجام شده است: اهمیت، هیجان و لذت بخش بودن و همچنین دلهره‌آور بودن مسیر حرفه‌ای پزشکی.
ویژگی اهداف ارزشمند استانیر در کتاب چطور شروع کنیم

آغازی برای مسیر خلاقیت (ایده اولیه برای شروع مسیر)

تصویر زیر نشان‌دهنده فرآیند خلاقانه اولیه است که در آن فردی به تصویر کشیده شده که در حال یادداشت‌برداری و طراحی اولیه‌ای است، حتی اگر ناقص باشد. ایده‌های این فرد ویژگی‌های اهداف ارزشمند استانیر را دارد: اهمیت، هیجان، لذت و چالش‌های دلهره‌آور. این تصویر فردی را نشان می‌دهد که بدون نگرانی از نقص‌ها، آزادانه و با تمرکز، ایده‌های خود را روی کاغذ می‌آورد، نمادی از شجاعت برای قدم گذاشتن به سمت اهداف بزرگتر. این صحنه، مفهوم شروع با یک ایده ساده و خام را منتقل می‌کند و آمادگی برای ریسک کردن و خروج از منطقه امن را به تصویر می‌کشد تا به چیزی بزرگ دست یابد.
اکنون اولین گام برداشته شده است.
ایده اولیه برای شروع مسیر

ارزیابی هدف ارزشمند

این تصویر لحظه‌ای را نشان می‌دهد که در آن فردی، ایده اولیه خود را با شخصی که او را عمیقاً می‌شناسد، مانند یک همسر، خواهر، یا بهترین دوست، در میان می‌گذارد.
ارزیابی هدف ارزشمند

بررسی توازن و تعادل هدف 

هدف ما نباید نه خیلی کوچک و ناچیز باشد (مانند هدف من این است که فردا ساعت ۱۰ صبح از خواب بیدار شوم) و نه خیلی بزرگ و انتزاعی باشد (مانند یافتن خوشبختی و شادی)
بررسی توازن و تعادل هدف 

قدرتمند کردن هدف با اضافه کردن چاشنی‌ها

در این تصویر، ChatGPT4 تلاش کرده است نشان دهد که شخصی که در تصویر است ماموریت راه‌اندازی یک وب‌سایت خلاق با موضوع هوش مصنوعی را دارد که چاشنی‌های زمان، شور، اشتیاق، لذت، علاقه، تلاش و… را به اندازه به هدف خود اضافه کرده است که هدف او معنادار و قدرتمند شود.
قدرتمند کردن هدف با اضافه کردن چاشنی‌ها

آزمون نهایی، بررسی مزایا و معایب وضعیت کنونی

تصویر نشان دهنده فردی است که در حال انجام آزمون نهایی برای ایده اولیه‌اش است. این صحنه تأمل عمیق و وزن کردن مزایا و معایب این ایده را به تصویر می‌کشد، با تمرکز بر روی تصمیم‌گیری نهایی.
آزمون نهایی، بررسی مزایا و معایب وضعیت کنونی

قدم‌های محکم: ادامه مسیر با تعهد و برنامه‌ریزی

تصویر نشان دهنده فردی است که در مسیر رسیدن به هدف خود قدم‌های کوچک اما پیوسته‌ای برمی‌دارد، با تأکید بر تعهد و برنامه‌ریزی استراتژیک. این صحنه لحظه‌ای برای استراحت و تأمل در مورد مسیر طی شده تا به این لحظه را به تصویر می‌کشد، همراه با احساس دستاورد و تفکر.
ادامه مسیر با تعهد و برنامه‌ریزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *